Haziran sayımız çıktı! 


Dergimizin 144. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Ergül Keskin, 37 yıllık başarı öyküsüyle dikkat çekiyor

09.12.2018

37 yıllık tecrübesiyle Ankara’dan İstanbul’a uzanan bir girişimcilik öyküsü…


Birbiriyle ilgili birçok farklı iş kolunu barındıran ve rekabetin yoğun olduğu güçlü bir pazara dönüşen güzellik sektörü, yeni liderler tarafından domine ediliyor. 37 yıl önce güzellik sektöründe küçük bir işletmeyle başlayan serüvenini büyük bir başarı hikayesine dönüştüren Ergül Keskin, Türkiye’de güzellik sektörünün önemli isimleri arasında yer alıyor. Başladığı noktadan Ankara’nın en iyisine yükselen sonrasında ise İstanbul yolculuğuna devam eden Ergül Keskin’in en büyük amacı sektöre profesyonel bir bakış kazandırmak…


Türkiye’nin ilk kalıcı makyaj akademisini kurdu

Türkiye'nin profesyonel anlamda ilk kontür makyaj uygulama ve eğitim akademisinin kurucusu olan aynı zamanda dünyaca ünlü Long Time Liner Conture Make-up markasının Türkiye distribütörü Ergül Keskin, istikrarlı yükselişini sürdürüyor. 


Girişimcilik öyküsünü bir zafere dönüştüren Ergül Keskin’in sektörde kalıcı olmasını sağlayan en önemli parametrelerin başında aldığı eğitim geliyor. Almanya’da büyüyen Ergül Keskin, burada kuaförlük ve güzellik uzmanlığı eğitimi alarak farklı ve özgün bir bakış açısı kazandı. İçinde yetiştiği Batı kültürünün anlayış ve disiplinine sahip olan Ergül Keskin, eğitimini yenilikçi vizyonuyla harmanlayarak güçlü bir yapı oluşturdu. Ülkemizde kalıcı makyaj üzerine yapılan eğitim çalışmalarının hız kazanması gerektiğini düşünün Keskin, Türkiye’nin ilk kalıcı makyaj akademisini kurarak, kalıcı makyaj eğitimini getiren ilk kişi oldu. Bu anlamda işini sevgi ve istekle yapmak isteyen kişilere verdiği eğitimlerle meslek öğreten Ergül Keskin ve ekibi, bunun yanı sıra sektöre eğitimli profesyoneller kazandırmaya devam ediyor.


 “Güzellik tutkusunun peşinden gidiyoruz”

Güzellik yolculuğunu sürdürülebilir bir başarıya dönüştüren Keskin; “Güzellik sektörü tarih boyunca var olmuş ve gelişmesini sürdüren güçlü bir alan. Bu gücü ve ivmeyi besleyen en önemli etkenlerin başında yaşam standartlarındaki değişim, ulaşılabilirlik seviyesinin uygun noktalara gelmesi ve kadınların güzelliğe olan tutkuları geliyor. Biz Ergül Keskin markası olarak, bu tutkunun peşinden gidiyor, uluslararası standartları rehber kabul ediyor ve işimizi en iyi şekilde yapmayı hedefliyoruz. 37 yıllık geçmişimiz ve eğitimin bu alandaki gerekliliğine olan inancımızla sektöre profesyonel bir bakış kazandırmayı misyon ediniyoruz. En önemlisi de güzelliğin uzman ellerden kaliteli bir biçimde çıkması ve yorumlanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
“Merkezimizde alanında uzman kişilerle birçok farklı hizmet sağlıyoruz”

Sektörün çok sayıda güzellik merkezine ev sahipliği yaptığını ancak bu çeşitliliğin alternatif sağlamanın ötesinde sağlık ve meslek kriterlerinin altında kalan yerlerin doğmasına sebep olduğu dile getiren Keskin; “Bilinçsiz ve eğitimsiz kişiler tarafından yapılan uygulamalar çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanıyor. Üstelik yapılan müdahaleler kalıcı uygulamalar olduğundan yarattığı olumsuz sonuçları nötralize etmek çok daha zor oluyor. Biz Ergül Keskin Conture Make-up Studio olarak sadece eğitimli profesyonellerle çalışmayı en önemli prensip olarak kabul ediyoruz. Eğitimli kişilerce uygulanan; kaş, eyeliner ve dudak kontür, kamuflaj kontür, saç simülasyonu kaş tasarımı konularında hizmet sunuyoruz. Ayrıca, Ergül Keskin Conture Make-up Studio olarak plastik cerrah ve dermatologlar ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Kimi zaman doktorların kullandığı yöntemlere son dokunuşunu biz yapıyoruz, kimi zamansa doktorlar, merkezimizde yapılan işlemlere tamamlayıcı müdahaleyi gerçekleştiriyor. Örnek olarak; dudağındaki asimetrik duruşu düzeltmek ve dudaklarında daha dolgun bir görüntü elde etmek isteyen bir kişiye uygun işlemi biz uygularken, ihtiyaç olan bazı durumlarda, dudak içine daha fazla dolgunluk verilmesi gerektiğinde plastik cerrah da dolgu işlemiyle dudağa hacim veriyor. Bu anlamda güzelliğin birbirini tamamlayan aşamaları, alanında uzman kişiler tarafından yapılıyor. Eğitim ve profesyonellik konusunda gösterdiğimiz özenin yanı sıra asla taviz vermediğimiz çalışma ilkelerimizin başında hijyen koşulları geliyor. Yapılan işlemlerin hassasiyeti gereği hijyen konusunda ekstra önlemler alınıyor. İşlemlerin uygulandığı mekan ve kullanılan aletleri titizlikle dezenfekte ediyor ve sterilizasyonunu sağlıyoruz.” dedi.


“Güzellik anlayışı değişiyor”

Son trendleri değerlendiren Ergül Keskin; “Güzellik endüstrisi farklı standartlar yaratarak, yeni trendler ortaya koyuyor. Her ne kadar global merkezli abartılı uygulamaları görmek mümkün olsa da doğal güzellik algısı giderek daha fazla önem kazanıyor. Verdiğimiz hizmet ve uyguladığımız yöntemlerle doğala en yakın mükemmelliği yaratmayı hedefliyoruz. Biz, Ergül Keskin Conture Make-up Studio olarak sektörün gelişmesi adına en güncel ve güvenilir yöntemleri uygulayarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

13