Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Marmara’dan bir mekân; Sofram

Reha Arar


Marmara’dan bir mekân; Sofram

İstanbul’un değişen kabuğunda son yıllarda özellikle haftasonlarında dışarıda yemek yemek isteyenler etrafta bulunan biraz uzak lezzet noktalarını tercih ediyorlar. İşte bunlardan biri Selimpaşa Sofram. Geçtiğimiz hafta sonu dostum Avukat Emin Canacankatan ile birlikte yolumuz bu mekâna düştü. 

Masa bulma faslını atlattıktan sonra yerimize oturur oturmaz önümüze siyah havyarlı ev 
yapımı tarama ve kızarmış köy ekmeği arz-ı endam etti. Hepimizin tek yorumu “nefis” oldu. 

Arkasından balık pastırma, taze domates soslu deniz börülcesi, lakerda, hamsi salamura, zeytinyağlı uskumru, levrek marinis kokan başarılı bir patlıcan salatası ve de pancar turşusu geldi. Sıcaklara geçince son yılların modasına; içine katılan soya nedeni ile keşke uymasa idi dediğimiz midye ızgara, çok başarılı kalamar tava, minekop köftesi, jumbo karides ızgara servis edildi. Ana yemeklerde biz kırlangıç buğulama aldık. Sunumu, içeriği, tadı hakikaten muhteşemdi diyebilirim. Yan masada yenen Fener kavurma ile ilgili yorumlar da ciddi olarak aynıydı. 

Dile kolay tam otuz küsür yıldır iki neslin verdiği başarılı hizmet açıkça ortada. Dikkatimi çeken bir diğer husus ise personellerin hep aynı olması. Servis Şefi’miz  Nevzat Geyik 1987’den beri çalışıyor. Bölgenin çocuğu olan Ali Dağ ise on yılını devirmiş. Bu arada bütün personelin 11 yıldır hep ay-yıldızlı çok şık kravatlar takıyor olması da ayrıca göğsümü kabarttı. 

Sofram’ı Hüseyin Karataş kurmuş. Oğlunu da liseden sonra Kuzey Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü’nde okutmuş ve yetiştirmiş. Sofram’ı gayet başarılı şekilde yönetiyor. Şimdi de kendisi yeni ufuklara yelken açmış. Mutfak çok uzun yıllardır Ferhat ve Yusuf Gülen’e teslim. Onlar da ekiple uyum sağlamışlar.

Ekip o kadar oturmuş ve kaliteli bir hizmet veriyor ki size sadece yorum yapmak ve seçmek 
düşüyor. Hasılı gidilmeli, tadılmalı.


İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 731 69 67

Adres: Kadir Has Caddesi Liman Yanı No:10, Selimpaşa – Silivri, İSTANBUL

Web: www.sofram.com.tr
10
11