Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Sanatla dolu 25 yıl

Sinem Yıldırım


Sanatla dolu 25 yıl

3 yaşında bir bebek düşünün. Ama resim çiziyor. Hiç durmadan. Sürekli resim çiziyor. Ve geleceği bu sanatla şekilleniyor. Eğitimine Londra ve Türkiye'de devam ediyor. Senelerce New York'ta yaşıyor. Şehrin en önemli kitlesi etrafında pervane. Daha ilk başladığı o yıllardan itibaren eserlerinde at nalı ve göz gibi semboller kullanıyor. O yıllar hiç kimse köpek çantalarını bilmezken Newyork' ta onun yaptığı bu tasarımlar evinde evcil hayvanı olan herkes ama özellikle Hollywood starları tarafından kapış kapış kullanılıyor. Sonra yurda dönüyorlar annesiyle beraber.  
Ressamlığının akabinde, çanta tasarımları, mayo ve plaj tasarımları, organik güneş gözlükleri, erkek ve kadınlar için gömlekler ve en son olarak yıllarca sürdürdüğü genç ve sağlıklı yaşam sevgisinden dolayı ve rahmetli annesinin en son arzusu üzerine adım attığı kozmetik sektörü kendi adıyla yarattığı bu zincire dahil oluyor. Bu arada ana yeteneği ressamlığı onu hiç bırakmıyor. Sürekli üretiyor. Aklı durmadan yeni tasarımlarının şekillerinde ve yeni sektörlerde. New York, Londra ve İstanbul cemiyet hayatı tarafından her daim çok sevilen, sayılan sanatçımız Emre Ertürk' ün tüm tasarımlarındaki ortak nokta at nalı, göz şekilleri ve koşulsuz sevgi. Son zamanlarda kozmik esintiler de dahil oldu tasarımlarına. Öyle ki bu eserleri nerede görseniz kendisini tanırsınız. At nalından dolayı tasarımlarını alanların evlerine şans ve uğur getirdiğini de deneyimlemiş. 
Emre Ertürk bu sene 25. sanat yılını değişik etkinlik ve davetlerle kutluyor. Dile kolay yurt içinde ve yurt dışında başarıyla doldurulmuş çeyrek asır. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.  


10228
16