Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Sigara içmeyenler de sigaradan ölebilir

Sinem Yıldırım


Sigara içmeyenler de sigaradan ölebilir

Biliyoruz ki kapalı ortamlarda sigara içmek yasak. Lakin biliyoruz ki bazı yerler belli bir zamandan sonra serbest bırakıyor...


Ve bu bizi öldürüyor..

İnanın ki ölüyoruz biz.


Ben ve sigara kullanmayan insanlar pasif içici oluyoruz ve bu sistemimizde böyle bir alışkanlık olmadığı için, metabolizmamızda buna karşı bir savunma mekanizması olmadığı için, zehirli etkisine karşı savunmamız olmadığı için, saf ve temiz bir sistemimiz olduğu için resmen bize ateş ediliyormuş gibi ölüyoruz biz, bunu biliyor musunuz?


Eve döndüğümde saçlarım, ellerim, çantamın içi, iç çamaşırlarıma kadar berbat kokuyorum. Boğazım zonk zonk ağrıyor. Sesim kısılıyor. Gözlerim yanıyor. O gece ve ertesi gün başım ağrıyor. Ciğerim tıkanıyor. Sanki içen benmişim gibi öksürüyorum.


Rica ediyorum sigaranızı iki adım atarak dışarıda içiniz. İsteyen içer istemeyen içmez buna hiç kimseler karışamaz.  Ama içmeyenlerin yanında içilmesi işte bu bize büyük bir haksızlık inanın. İki adım atınca hem bir yürümüşte olursunuz.


Bir gün sağlığınız için bunu bırakabilmenizi diliyorum. Zira bıraktığınızda içmeyenlere nasıl koktuğunu da anlayabileceksiniz.


Sağlık dolu ve nefis kokulu günler diliyorum hepinize.   

10236
16