Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Boğaz’da kebap keyfi

Reha Arar


Boğaz’da kebap keyfi

İstanbullulara Güneydoğu mutfak kültürünü tanıtan, sevdiren Ahmet Kaşıbeyaz ve oğulları Murat ve Suat Kaşıbeyaz’ın sahibi olduğu Kaşıbeyaz Yeniköy Şubesi, sunduğu lezzetlerin yanı sıra dekorasyonu ile de göz dolduruyor. 


En değişik özelliği açılan çatısı olan sigara salonu, diğer katlar ve teras ise aynı konseptte kebap salonu olarak hazırlanmış. Beni en etkileyen ise İznik Çintemani motifli tavan kaplamaları. Gelelim lezzetlere, Trakya ve Susurluk ’tan gelen kıvırcık kuzuların kullanıldığı kebaplar sadece zırhla yapılıyor. Dedeleri kebapçı Mehmet’ten beri bu anane hiç değişmemiş. 


Giriş olarak fındık lahmacun, haşlama içli köfte, süzme yoğurt, Antep turşusu ve peynir sunuyor. Ardından gelen Urfa kebap, sebzeli bahar kebabı, sadrazam kebabı, Oruk ve kaşarlı kebap, Kaşıbeyaz’ın spesiyalleri. Kebapların dışında et tercih edenlerden iseniz size iskender, kuzu tandır, dana antrikot ikram ediliyor. Bir de tavalar bölümü var ki, özellikle akşamları tercih ediliyor. Kaşıbeyaz Spesiyal tava abagannuş, çoban kavurma. Tatlılara gelince fıstıklı baklava ve şöbiyet mutlaka tadılmalı. 


Yemeğin sonunda sohbet ettiğimiz Murat Kaşıbeyaz; “Biz kebap yapma ustasıyız. Lezzeti ve kaliteyi öne çıkarmak bizim misyonumuzdur, bizim restoranlarımızda kebap türleri, kebap öncesi yenilen bölgesel mezeler, aslına uygun olarak günlük imal edilir ve misafire saatlik olarak sunulur. Mesela çiğ köfte sipariş üzerine her masa için taze taze hazırlanır. Bu Kaşıbeyaz markasının farkıdır.” diyor.


İstanbul Boğazı’nı seyredip kebap yeme zevkiniz daim olsun. 


KAŞIBEYAZ LEZZET GRUBU


Köybaşı Cad. No:10 Yeniköy / İSTANBUL

Tel: 0212 468 17 17

Faks: 0212 299 50 95

 www.kasibeyaz.com.tr

10244
11