Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Evlat kaybetmişlerin derin acıları hatırına

Sinem Yıldırım


Evlat kaybetmişlerin derin acıları hatırına

Anneler Günü ve Babalar Günü'nün hemen ardından sizinle aklıma takılan bir soruyu paylaşmak istiyorum. Malum sosyal medyada herkes annesi ve babasıyla fotoğraflar paylaşıyorlar bu özel günlerde ve sevgi dolu cümlelerle onlara olan derin duygularını dile getiriyorlar. 


Yakın bir arkadaşım dedi ki;

''Biliyor musun Sinem, ben 2 evladım olmasına rağmen anneler ve babalar gününü kutlamayı hiç sevmiyorum ve sosyal medyada annemle çocuklarımla ve babamla ya da eşimle hiçbir fotoğraf paylaşmıyorum. Çünkü dünyada annesini, evladını, babasını kaybetmiş sayısız insan var. Ben fotoğraf koyarsam onları üzebilirim diye düşünüyorum.''


Şu dünyada en kıymetlilerimiz evlatlarımız, annemiz ve babamız.  Onlardan herhangi birinin yokluğu bu dünyadaki en acı his, tarifi imkansız bir yokluk ve koyuluğu tarifsiz bir karanlık. Sayısız kimsesiz çocuk var. Onların ne annesi ne babası var. O çocukların anneler gününde kendilerini nasıl hissedebileceklerini düşünebilen ve o çocukların kendilerini eksik hissetmelerini istemeyen ve onlar için üzülen böyle evrimli ve hassas arkadaşlarım olduğu için çok mutluyum. Çünkü böyle insanların yüzü suyu hürmetine hala dönebiliyor bu dünya. 


Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? 

10247
16