Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Yaşam arşivim

Sinem Yıldırım


Yaşam arşivim

Siz profillerinizi ne amaçla kullanıyorsunuz?


İnstagram like ları yani beğenileri kaldırıyormuş sosyal medyada. Sadece siz görebilecekmişsiniz kaç like aldığınızı. Bazı ülkelerde uygulanmaya başlanmış bile. 


Genel görüş bu yenilikten sonra instagrama olan ilginin düşeceği yönünde. Zira insanlar için kaç beğeni aldığı çok önemli hatta bazıları için her şeyden daha önemli günümüzde. Öyle ki sahte like bile satılıyormuş. Evet sahte takipçi alındığı gibi sahte like ta satılıyormuş. Pek çok kişi bu sayılar üzerinden epey para kazanabiliyor malumunuz. 


Ben profillerimi kendi kişisel albümüm, kütüphanem, anılarım, şiirlerim, duygusal anlarım, bilgi alışverişi, gibi sadece kendim için kullanan biriyim. Öyle ki bazen o tarihte nerede olduğumu hatırlayamadığımda ki bu sık olur zayıf hafızam nedeniyle, girip oradan bakıp hatırlatıyorum kendime. Yani dışarıdan, insanlardan, beğeniden tamamen bağımsızım. Kaç like aldığım ya da almadığım hiç bir zaman ilgilendirmedi beni.  Sosyal medyam kendi şahsi arşivimdir, yaşam kütüphanemdir benim. Hayatımdan minik anılarım. Hayatımın arşivi işte... Bu nedenle benim için like ların kaldırılması asla bir sorun olmaz. Herkesin kullanımına göre kendi kişisel fikri bu tabii.


Peki siz ne için kullanıyorsunuz sosyal profillerinizi?

Beğenilmek ve kaç kişinin sizi beğendiği sizi etkiler mi?

İnstagramın bu yeni uygulaması kimleri nasıl etkileyecek bakalım. 

10255
16