Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Yaşadığımız yangın ve sel felaketlerinden hepimiz çok büyük dersler çıkarmalıyız

SALİH KEÇECİ


Yaşadığımız yangın ve sel felaketlerinden hepimiz çok büyük dersler çıkarmalıyız

Sevgili dostlarım, geçtiğimiz ay maalesef önce yangınlar sonra yaşanan sel felaketleri tüm yurdumuzda büyük hasar ve can kayıplarına neden oldu. Ormanlarımızın günlerce yanması, ekosistemin yok olması hepimizin içini de yaktı. Kastamonu, Bartın ve Sinop’taki sel feleketi ise başka bir afetti. Hayatını kaybeden canlara Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarının ve ülkemizin başı sağ olsun. 


Ormanlar yeniden yeşerir, fidanalar büyür, yanan, yıkılan evler yeniden yapılır, ancak giden canlar maalesef geri gelmez. Hepimizin elini vicdanına koyması gerekiyor. Öncelikle devlet kurumları eksiklerini tamamlamalı, yerel yönetimler dere yataklarına yapılaşma izni vermemeli, denetimlerin de eksiksiz yapılması lazım. Bazıları rant elde edecek diye bedelini canlar ödememeli. Umarın bu son olur ve bir daha böyle afetler yaşamayız. 


Quality of Magazine’de bu ay

Dergimiz her ay olduğu gibi bu ay da dolu dolu. Kapağımızda ülkemizin değerli tıp insanlarından Prof. Dr. Ümit Özekici, eşi Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu ve tıp eğitimi alan evlatları Mustafa Veysel Özekici ile çok özel bir röportaj var. Acakent’deki evlerinin kapısını bizlere açan Özekici Ailesi ile yaptığımız fotoğraf çekimleri ve sıcak sohbeti eminim keyifle okuyacaksınız. 


Davet sayfalarımızda çok özel düğünler var. Bunlardan biri da kapağa çıkardığımız, Ayşegül-Av. H.Hamza Hamidi’nin Four Seasons At The Bosphorus’daki düğünü. Mardin ve Batman’da yerleşik olan Hamidi Ailesi, Seyyid Ehl-i Beyt soyundan gelen çok saygın bir aile. Damat Av. H.Hamza Hamidi; petrol, tarım ve inşaat işleri olan Hamidi Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Hamidi’nin oğlu. Gelin Ayşegül Hanım ise Cumhurbaşkanlığı Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Tarık Hamidi’nin kızı. İş ve siyaset dünyasını bir araya getiren düğünde ömür boyu mutluluğa ‘evet’ diyen Hamidi çiftine biz de ömür boyu mutluluklar dileriz. 


Gül Dürüst cemiyet hayatının sevilen isimlerinden biridir. Yıllardır yaz aylarını hep Bodrum’da geçiren Gül Hanım’a sezon başında Türkbükü’ndeki Mavi Beach’te rastladık. 3 evlat, 4 torun sahibi olan Gül Dürüst, nazar değmesin düzgün fiziği ile dikkat çekiyor. Bizi kırmayarak mayolu pozlar veren Gül Dürüst’e söylenecek tek söz, “Maşallah, nazar değmesin.”  


Quality Business kapağımızda Av. Emek Emre var. İstanbul Barosu’nun başarılı avukatlarından Emek Emre ile röportajımız eminim çok ilginizi çekecek.


Quality Sağlık kapağımızda ise ülkemizin önemli diş hekimlerinden biri olan M. Sc. Dt. Zafer Kazak var. Bu röportajlarımızda ağız ve çene sağlığında geldiğimiz noktaya dikkat çektik. İmplant ve lazer tedavisini yıllardır başarı ile uygulayan Zafer Hoca; “Light Walker Lazer / Nightlase tedavisi ile ağrısız, iğnesiz ve ameliyatsız bir şekilde horlama problemine kısa sürede çözüm sağlıyoruz” diyor.


10328
1