Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Kadınlarımızdan özür dilerim…

SALİH KEÇECİ


Kadınlarımızdan özür dilerim…

Baharın müjdecisi Mart ayının ilk gününden hepinize merhaba dostlar...


Malum bu ay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Tarihçesine baktığımızda ilk kez 28 Şubat 1909 tarihinde New York’ta düzenlenen Dünya Kadınlar Günü,  1975’te Birleşmiş Milletler tarafından kutlanmaya başlamış, 16 Aralık 1977 yılında BM Genel Kurulu’nda alınan karar ile üye ülkelerde kutlanmaya başlamış. Bir dönem Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlansa da, 1930’lu yıllarda tekrar Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başlamış.


Dünya Kadınlar Günü, benim için çok özel bir gün olmakla birlikte, kadınlara vermemiz gereken değeri, senede bir güne hapsetmek çok doğru değil. Neden derseniz; maalesef günümüzde giderek artan bir dozda kadına şiddet, taciz ve hatta maalesef ki, ölüm olayları bir tülü bitmek bilmiyor. 

Kadın, her şeyden önce doğurgan özelliği ile biz erkeklerin annesi, kardeşi, sevgilisi, eşi ve çocuklarının da annesidir!...


Bizi 9 ay karnında taşıyan, doğuran, emzirip büyüten bu yüce varlık, sevgi ve saygıyı fazlası ile hak ediyor. 8 Mart tarihinde sosyal medyada her sene olduğu gibi yine mesajlarla birbirimizle yarışacağız. Ancak ne yazık ki, bir gün sonra yazdıklarımızı unutup ertesi gün şiddet, taciz, tecavüz haberlerini okumaya devam edeceğiz…


Erkeklik maalesef bazıları için güç gösterisi… 

Okuduğum her şiddet ve tecavüz haberleri nedeni ile erkek olduğumdan utanıyorum. Bütün kadınlarımızdan bu tür şiddet filli işleyen erkekler adına değil, onları engelleyemediğimiz için kendi adıma özür diliyorum….  

Kadına şiddetin son bulduğu günlerin özlemi ile tüm kadınlarımızın, ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım…


***

Quality of Magazine’de bu ay

Bu ayki dosya konumuz ‘Dünya Kadınlar Günü.’ O nedenle portre sayfalarımızı ve dergimizin içeriğini ağırlıklı olarak kadınlarımıza ayırdık, hepsi birbirinden değerli kadınlarımızdan bu özel gün ile ilgili düşüncelerini aldık. 


Kapağımızda Almanya’da doğup büyüyen,  Mr. Jade adı ile bilinen iş insanı, müzisyen ve sosyal medya fenomeni Özkan Şen var. “Yıllarca Almanya’da çalışıp ülkeme yatırım yapmaya geldim. Bir tane vatanımız var; o da Türkiye” diyen Mr. Jade kapağımızda. 


TED Üsküdar Koleji önümüzdeki sezon hizmete girerek anaokulundan liseye dek eğitim vermeye başlayacak. Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya’nın inşaatını yaptığı ve Türk Eğitim Derneği’nin çatısı altında hizmet verecek olan okulun basın toplantısı sayfalarımıza renk kattı. 


Quality Business

Business kapağımızda Demir Leydi adını verdiğimiz Ekol Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Elif Tülay var. Arkadaşımız Mana Yıldız’ın yaptığı muhteşem röportajı okumadan geçmeyin. 8 Mart Dünya Kadınla Günü olması nedeni ile bu ayki Business kapağımızda, erkek egemen bir işte, başarılı bir kadının olması bizim için çok özel… 

YKT Filo Kiralama Yönetim Kurulu Üyesi Sema Ceylan ve Genel Müdürü İlhan Yavuz’un röportajı dergimize ayrı bir renk kattı. Ülkemizde giderek artan filo kiralama sektöründe 14 bin 500 araç ile birçok kuruma hizmet veren YKT’nin kurmayları hedeflerini anlatı. 

Business haberlerimiz, her sayımızda olduğu gibi birbirinden değerli isimlerle ilgili... Bakmak ve okumaktan keyif alacağınızdan hiç şüphemiz yok. 


Quality Sağlık

Sağlıkta cinsiyetin önemi yok dedik ve bu ay kapak röportajımızı Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yavuz Kocabey’e ayırdık. “Menüsküs dizin beynidir” diyen Yavuz Kocabey hocamızın anlattıkları, hepimizin bilmesi ve dikkat etmesi gereken bir konu. Bir çoğumuz menüsküsü sporcu hastalığı olarak biliriz ancak hiç top oynamayan birinin de menüsküs derdi olabilir!...  

10361
1