Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Cahide Palazzo

Reha Arar


Cahide Palazzo


Hem göze hem ruha hem de damaklara… 


Yıllar önce Nişantaşı’nda şimdiki City’s Alışveriş Merkezi’nin karşısında İzzet Çapa’nın açtığı Longtable Restoran’ı hatırlıyorum. Orada muhteşem bir menü ve unutulmaya yüz tutan eski Kervansaray usulü jazz söyleyen bir sanatçıyı dinlemiştim. Programdan sonra mutfak şefini masaya davet edip menüyü nasıl organize ettiklerini sormuştum. Zira bazı tabaklar Avrupa’da daha yeni moda olmuş lezzetlerdi. Aldığım cevap beni şaşırttı. 


“Biz her sezon sonunda ekip olarak bir seyahate çıkarız. Bu seyahat gelecek yılın konseptinin belirleyicisi olur. Bu arada menüleri bu seyahatlerde çeşitli ünlü lokantalarda yemek yiyerek ve örnek alarak belirleriz. Onun için biz hep ‘a la mode’ bir yemek listesi oluştururuz.” Yıllardır İzzet’i hep takip ederim. Bir şey yaparsa iyi yapar. İstanbul’a kaliteli yeme içme ve eğlenceyi bir arada sunup alıştırmış çok önemli bir değerdir. Bunun yanında bir süre aynı binada oturduk, çok zarif bir komşudur. 


Bu girişi neden yaptığımı tahmin etmişsinizdir. Arkadan bomba gibi bir Cahide geliyor. Aslında Cahide bana hep Paris’te Mont Martre’da Chez Michou isimli mekânı hatırlatır. Öğrencilik yıllarımda gittiğim bu mekan Cahide’nin temel konseptini gördüğüm ilk yerdi.


Cahide Palazzo Mimar Ali Türker’in imzası, sahne performansıyla ruha dokunan, mönüsüyle de damaklarda iz bırakan bir mekan olmuş. Türk ve dünya mutfağından izler taşıyan mönü hem a la carte hem de fix seçenekleriyle misafirlerin beğenisine sunuluyor. Cahide Show ekibinin dansları ve dünyanın en ünlü şov ekibi olarak kabul edilen ‘Cirque Du Soleil’den gelen dansçıların şovları eğlence dünyasında tam anlamıyla görsel şölen sunuyor.


Hiçbir mekânda göremeyeceğiniz yüksek tavanlı, sahne arkasında, zeminden tavana dek led ekranı, dışardan içeriye kadar göz kamaştıran heykeller ve ince eleyip sık dokunmuş mimari detaylarla Avrupa’da dahi eşi olmayan bir mekan Cahide Palazzo. Birbirinden ünlü sanatçıların sahne aldığı bu muhteşem mekânı sektöre kazandıran  Şehmus Şerbetçi ve İzzet Çapa’yı tebrik ederim.  Onların önderliğindeki; Genel Müdür Barış Demirtaş ile Genel Koordinatör Burak Kılıç ve tabii ki Cahide ekibinin her şeyi Gülsüm Sami Coşar ve mutfak ekibinden, şeflerine, güvenlik ekibinden garson ve komisine dek Cahide personelini kutlarım…


Cahide Palazzo’da neler yedin derseniz… Başlangıçlarda trüflü fava, patlıcanlı künefe, ardından el yapımı paçanga, ana yemek olarak da chilli soslu somon ızgara ve tavuk tandouriyi denedim. Söylenecek tek söz var, hepsi de enfes. Kısacası Cahide Palazzo hem göze hem ruha hem de damaklarımıza hitap etmesiyle, İstanbul gecelerine büyük bir renk katıyor. 

10362
11