Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Kocaömer ve Koç ailesinin başı sağ olsun

SALİH KEÇECİ


Kocaömer ve Koç ailesinin başı sağ olsun

Sevgili dostum, ağabeyim TESYEV ( Türkiye Engelliler Spor Yarım ve Eğitim Vakfı) başkanı Yavuz Kocaömer’in babası Cahit Kocaömer, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Yavuz ağabeyimle zaman zaman telefonlaşır, hal hatır sorarız birbirimize. Babası Cahit Bey’in sağlık durumu ile ilgili bilgi de alırdım. 

İş Bankası’na evrak memuru olarak girip, genel müdürlüğe kadar yükselen Cahit Kocaömer, İş Bankalıların da babası gibidir. İş Bankası Mensupları Sendikası’nın (TİBAŞ) kurucusu ve başkanı olan Cahit Bey, anılarını yazdığı "Bankacılıkta 60 yıl: Mücadeleler-Anılar" adlı kitabının tüm geliri ise, onursal Başkanı olduğu TESYEV’e bağışlamış hayırsever bir duayen. 

Maalesef, çarşamba gecesi telefonuma gelen mesaj ile Cahit Kocaömer’in vefatını öğrendim. Ruhu şad olsun. Ve inançlı biri olarak eminim ki mekânı cennet olacak. Sevgili Ağabeyim Yavuz Kocaömer ve ailesine sabırlar dilerim.     

****

Salı günü tv8 deki sabah programımız “Aramızda Kalmasın’da yayındayım. Cahit Kocaömer’in vefatını açıklayıp baş sağlığı dileklerimi ilettim. Beş dakika sonra sosyal medya’dan gelen mesajlar ile birlikte yayın yaptığımız arkadaşlarımın yüzü düştü bir an.

Mustafa Koç’un kalp krizi geçirdiği, ambulansla hastaneye kaldırıldığı yazıyordu. Hatta öldüğünü yazanlar olmaya başladığında şoka girdik. Emin olmadan açıklamak zordu. Ancak acı gerçek bir süre sonra resmi açıklamalarla duyuruldu. Mustafa Koç’u kaybetmiştik.

Mesleğe başladığım yıllardan beri şahsen tanıdığım, dünya iyisi bir insan, iyi bir eş, iyi bir baba ve Türk Sanayisi’nin dev ismi Koç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un vefatı tüm Türkiye’yi yasa boğdu.  Koç Ailesi’nin başı sağ olsun. 

Sevgili dostlar, Ne Cahit Kocaömer’i, ne de Mustafa Koç’u anlatmaya, benim kelime hazinem de, bu satırlar da yetmez. Yüce rabbim geride kalanlara sabırlar versin, mekânları cennet olsun. 

104
1