Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Uçlar

İLYAS HAYRİ


Uçlar'daki Aşk Listesi

Bir yanda kahkahaya boğulacağınız, diğer yanda şok üzerine şok yaşayacağınız bir oyun: Aşk Listesi ve Uçlar

Büyük emeklerle sıfırdan inşa edilen Gayrettepe'deki KATS Sahne'yi gerek konserleri, gerek tiyatro oyunları, gerek sıcak ve farklı ambiyansı ile mutlaka görmelisiniz. İşte Aşk Listesi oyunu da bu sıcaklığa kahkahalarınızı ekleyeceğiniz bir oyun. Sandalyelerinize kurulup küçük ama bir o kadar etkili KATS Sahne, oyunu ve oyuncuları sizinle iç içe getiriyor. 

Norm Foster’ın kaleme aldığı, Menekşe Uçaroğlu’nun Türkçe’ye çevirdiği “Aşk Listesi” adlı tiyatro oyunu, KATS Sahne prodüksiyonuyla sahneye konuyor. Yönetmenliğini Özdemir Çiftçioğlu’nun üstlendiği oyunda; Onur Şenay, Ümit İlban ve Pamela Spence birlikte rol alıyor. Oyun; tiyatroseverlere kadınlar, erkekler, yalnızlık, aldatma, ilişkiler ve  aşk üzerine çok eğlenceli bir romantik komedi sunuyor. Elinize geçen bir fırsatla hayalinizdeki kadındaki 10 özellikten yola çıkan oyun, kadın erkek ilişkilerini, erkek hegomanyasını farklı bir bakış açısıyla bizlere sunuyor. Özellikle oyunun sonunda izleyiciyi şaşırtan final ve Pamela Spence'in ağızları açık bırakan performansı takdire şayan. 

Kahkaha dolu bir akşam için bu oyun kültür etkinlikleri listenizde kesinlikle yer almalı.Kadının Uçlar'daki mücadelesi

Uçlar ile toplumun örtbas edilen gerçekleri bir tokat gibi yüzünüze çarpılacak

Zeynep Özyağcılar ve Aydın Şentürk'ün başrollerini paylaştığı Bahar Çebi ve Simge Defne'nin de rol aldığı “Uçlar” ise her gün, herkesin, gördüğü, duyduğu, okuduğu belki şahit olduğu belki yaşayıp itiraf edemediği kadına şiddeti ve tacizi seyircinin yüzüne tokat gibi çarpıyor. Oyunun hemen başında yaşanan tecavüz girişimi sahneleri izleyiciyi koltuklara çivilerken, Erdal Özyağcılar'ın kızı Zeynep Özyağcılar'ın muhteşem oyunculuğu da size bu kötü anları birebir yaşatıyor. Tecavüzcüsünün elinden kurtulmayı ve onu etkisiz hale getirmeyi başaran bir kadının yaşadığı  psikolojiyi anlatan oyunda diğer hikayelerden farklı olarak içinizde yeşeren intikam duygusunun sahneye yansımasını izleyeceksiniz.

Gerilim bana göre değil diyorsanız tavsiye etmem ama bu acı gerçeklerle yüzleşme cesaretine sahipseniz mutlaka izlemeli ve hatta çevrenize de izletmelisiniz.

133
9