Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 163. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Varlığın yeter Orhan Baba

SALİH KEÇECİ


Varlığın yeter Orhan Baba

Orhan Gencebay'ın yaşadığı talihsiz olayın perde arkası sosyette.com'da

8 yıldır düzenlediğimiz Quality Ödülleri'nde bizi her yıl onurlandıran ve yanımızda olan müziğin efsane ismi Orhan Gencebay, 5 Haziran'da Portaxe'te düzenlediğimiz 8. Quality Ödülleri'nde de manevi desteğini esirgemeyerek yanımızda oldu.

Yaşam Boyu Quality Onur Ödülü sahibi Orhan Gencebay, normalde kendi albüm tanıtımlarında bile playback şarkı söylemez iken, bizleri kırmayıp önceki yıllarda da seslendirdiği efsane şarkısı 'Batsın Bu Dünya'yı yine bizi kırmayarak playback de olsa okumak istedi. Yaşanan teknik bir hata nedeniyle Orhan Baba'nın değil de, Koro olarak Orhan Gencebay ile Bir Ömür albümünde yer alan ünlü sanatçıların söylediği versiyonu devreye girdi. 3 saniyelik yaşanan şokun ardından Orhan Gencebay, tüm Baba'lığıyla olayı hiç bozuntuya vermeden ve sitem etmeden konuklara  şarkısının hikayesini anlattı. Bu esnada ekibimize hatalarını düzeltmek için fırsat tanıyan Orhan Gencebay, doğru parça hazır olduğunda Batsın Bu Dünya ile kulakların pasını sildi. 

Öncelikle düşürdüğümüz bu üzücü durumdan dolayı Orhan Gencebay'da çok ama çok özür diliyoruz. Şarkıcı olmakla sanatçı olmak arasındaki farkı, insan olmakla güzel insan olmak arasındaki farkı, dostluğu, vefayı bir kez daha bizlere gösterdiği için kendisine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir çok yayın organında, internet sitelerinde ve sosyal medyada sadece hep birlikte yaşadığımız o 3 saniyelik şoku veren fakat olayın devamını vermeyen basın mensuplarına meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

İnsanlar hataları ve eksikleriyle vardır. Kimse dört dörtlük değildir. Ve ben etik değerleri olan 'önce insan sonra gazeteciyim'!!!
144
1