Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Yüksek Quality’de bir gece

Sinem Yıldırım


Yüksek Quality’de bir gece

Hepinize merhaba,


Senelerdir devam ettiğim köşe yazarlığımla artık Quality of magazine dergi okurları ile de beraber olacağız.Size burada bazen yapacağım röportajlarımla, bazen mekan ve yemek önerilerimle, bazen yurt içi ve yurt dışı seyahatlerimle, bazen davetlerle ve  bazen de herhangi bir konu hakkındaki düz yazılarımla sesleneceğim. Yani, Sevgili Salih Keçeci'nin dediği gibi tamamen özgür irademle ve serbest yazılarımla beraberiz artık bundan sonra.


Bu yazımda size Quality of magazine Dergisi'nin kışa merhaba davetinden bahsetmek istedim. Sayın Salih Keçeci bu camianın gerçek anlamda bin yıllık duayenlerindendir. Aradan belki böyle fantastik sayılarla ifade edebileceğimiz kadar çok uzun seneler geçmiş olmasına rağmen özü ve tertemiz kalbi asla değişmemiş en nadir insanlardandır. Dostluğumuz çok eskilere dayanır. Yıllardır hiç aralıksız devam ettiği iş hayatında her gün bir öncekinden daha çok dost kitlesiyle daha büyük başarılara doğru yürümüş ve bunun daha da ötesi bu ivmesini bunca yıldır hiç durmadan sürdürebilmiş sayılı insanların en başında gelir.


Her daim işinin başında durduğu için o gece de konuklarla tek tek ilgilendi kendisi. O kadar çok koşuşturuyor olmasına rağmen gözünden tek bir şeyin bile kaçmadığına eminim. Hatta sahne ve konuklar arasında gidip gelirken bana eğilip usulca '' Pasta geldiğinde sen de sahneye gel. '' dediğinde bir kez daha hissettim her detayla tek tek nasıl özenle ilgilendiğini. 


Kışa merhaba daveti Cahide'deydi. Cahide  hepinizin bildiği gibi uzun yıllardır leziz yemekleri ve eğlenceli showlarıyla  İstanbul gece hayatında sayısız güzel gecenin altına imza atmış bir mekan. 


Eda Keçeci Memiş, Salih Keçeci, Sinem Yıldırım


Konuklar kırmızı halıdan geçerek geldiler ve tek tek kapıda karşılandılar Keçeci ailesi tarafından. Salih Bey belli ki gerçekten en sevdiği ilk çemberine ait en yakın dostlarıyla merhaba demek istemiş kışa. Buna rağmen 250 konuk vardı. Herkes çok şıktı. Bence bir geceyi gece yapan şey gelen davetlilerin kendilerine gösterdikleri özen ve giysilerin şıklığıdır. Bu arada ben erkeklerde en çok smokini beğenirim ve ortamı çok yükselttiğine inanırım. Hanımlar ise zaten her daim çok şık İstanbul gece hayatında.


Davette yemekler olağanüstü lezzetliydi, yok yoktu. Müzik ve danslar konukların yoğun ilgisiyle izlendi. Yani herkes çok mutluydu davette. Hiçbir şey aksamadı. 
Plaket ve teşekkür seremonisinden sonra sahneye gelen pastayla duygusal anlar yaşandı. Keçeci ailesi konuklarıyla beraber kestiler Quality pastasını. 


Salih Bey en son şarkılar söylüyordu konuk sanatçılarla beraber. Eee nasıl söylemesin, böyle güzel bir geceden sonra bence hak etti. 


Kapıdaki Quality çarkını ben çevirmedim ama çeviren çevirmeyen herkese mutlu, başarılı, kabullenme ve birleşim ruhunda, var olan her varlığa karşı saygı ve sevgiyle dopdolu, bu dünyadan sadece geçmekte olduğumuzun bilincinde, önce ben değil önce biz dediğimiz, yüksek Quality’de bir kış diliyorum. 

208
16