Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Helikopterde romantik anlar

Sinem Yıldırım


Helikopterde romantik anlar

Hepinize merhaba,


Sizlere bu ay bir projem nedeniyle ziyaret ettiğim çok özel bir şirketten bahsetmek istiyorum.


Uçaklar bana her zaman çok ilkel gelmiştir. Bir yere gidebilmek için önce yoğun trafikte  hava alanına git, sonra uzun metal borudan bir tüpün içine yüzlerce insanla sıkış tepiş beraber otur. İnince bu kez de alandan adresine ulaşmaya çalış...  
Düşüncelerimde “neden hala ışınlanamıyoruz?”u sorgulayan benim gibi biri için bu bağlamda helikopterler kendimi bildim bileli ilgimi çekmiştir. Öyle ki bir ara helikopter kullanmayı öğrenmek ve pröve almak istemiştim, hala da çok istiyorum. 


360 derece hareket kabiliyeti, trafikte 2 kere hava alanına gitmeye mecbur bırakmayıp binanızın çatısından binip, gideceğiniz yerin bahçesine inebilmenizin dinamizmi hoşuma gitmiştir her zaman. Evet açıklıyorum en büyük hayalim helikopter kullanmayı öğrenmek şu an. 
Bu nedenle Kaan Air ilgimi çekti. Kaan Havacılık Başarı Holding bünyesinde 2000  yılında İstanbul’da kurulmuş, 2002 yılından itibaren, helikopter satışı, kiralama,  VIP taşımacılık, hava taksi, havadan fotoğraf ve film çekim faaliyetlerini de sürdürmekte olan bir şirket.


Kaan Air, dünyanın önde gelen farklı kategorideki helikopter üreticilerinin  “exclusive”  distribütörlüğünün yanı sıra  orman yangınları ile havadan mücadele, elektrik iletim hatlarının  havadan takibi gibi  devlet ve özel sektörlere gerçekleştirdiği önemli projelerle pazardaki varlığını hissettirmiş kurulduğu günden beri. O gün gittiğim  Maslak Ayazağa’da 22 dönümlük bir alan üzerine kurulmuş olan tesisinde  yaklaşık 16 helikopter kapasitesi olan hangarını da gezdirdiler bana, gerçekten çok şıktı. Tesis aynı zamanda Türkiye’nin tescilli en büyük heliportu.
Günümüzde  siz de oradan oraya yetişmeye çalışanlardansanız, çatıdan bahçeye ulaşımlar için mutlaka tavsiye edebileceğim bu hava taşıtı doğal olarak insanda ama çok pahalıdır düşüncesi yaratıyor. Ama incelenirse artık o kadar ulaşılamaz meblağlarda olmadığını görebilirsiniz. Hatta son dönemde internet ortamından 75 euroya satın alabileceğiniz 1 koltukla 15 dakikalık bir İstanbul turu da yapabilirsiniz. Özellikle çok özel günlerde birine hediye edebileceğiniz bu turlarda son dönemlerde havada evlenme teklif etmek çok rağbet görmekte imiş. Evet artık moda helikopterde evlenme teklifi.


Drone teknolojisiyle yakında herkesin uçan bir otomobilinin olacağı bir döneme girmekteyiz. Ama o zamana kadar ben hepinize bol helikopterli günler diliyorum.

215
16