Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Devir birlik beraberlik devri

SALİH KEÇECİ


Devir birlik beraberlik devri

Günlük yaşamın koşuşturması içinde zamanın nasıl geçtiğini anlamak çok zor. Koca bir yılın son ayına girdik. 2018'e girdiğimiz yılbaşı, daha dün gibi. Kıymetini ne kadar biliyoruz tartışılır ancak acı gerçek şu ki zaman su gibi akıp geçiyor. O nedenle her günün kıymetini anlayıp tadını çıkartarak yaşamına devam edenlere ne mutlu…


Maalesef son yıllarda hepimiz birçok badireler atlattık. Bu sene de döviz kurlarındaki olağan dışı dalgalanmalar, ekonomik açıdan hepimizi çok etkiledi. Ne mutlu ki, hükümetimizin aldığı tedbirler ve dik duruşumuzla bu krizi de atlatmaya çalışıyoruz. Sevgili dostlar, hepinizin bildiği gibi ülke olarak çok hassas bir dönemden geçiyoruz. O nedenle kavgaları, siyasi çekişmeleri bir kenara bırakıp, kenetlenmek, tek vücut olup dış mihrakların oyunlarını bozmak gerek. Devir birlik beraberlik devri. 


Birini eleştirirken aynaya bakmak gerek. 

Gelen zamlardan, kâğıttaki aşırı fiyat artışına dek, bizim de maliyetlerimiz çok arttı. Buna karşılık ilan gelirlerimiz düştü. Ancak krizlere inat, kalkışmaya inat, döviz kurlarındaki dalgalanmaya inat, 10 yıldır hiç aksatmadan yayınladığımız dergimiz QUALITY of Magazine, pozitif enerji taşıyan siz dostlarımızın desteği ile raflardaki yerini alıyor. 


Ben hep bardağın dolu tarafından bakmayı seven bir yapıya sahibim. Olumsuz gelişmeler yaşadığımızda ağlayıp sızlamayı sevmem. Geriye bakıp o olmasaydı, bunu yapmasaydım diyerek boş düşüncelerle stres yüklemeyi de sevmem. 


Bu nedenle önüme bakıp yapmam gerekenleri yaparım. 


Nedir yapman gereken? derseniz, 

Ben stokçulara, kur farkı zenginliği hayli kuranlara, 100 liralık bir ürüne 500 lira fiyat koyup, %50 indirim yaptım diyen zihniyete karşıyım. Ben parası, imkânı olduğu halde kriz bahanesi ile borcunu ödemeyene karşıyım.  


Büyüklerimiz “İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır” demişler. O nedenle herkese empati yapsın. Birini eleştirirken aynaya bakmak gerek. 


Hepinize daha huzurlu, daha mutlu, daha güzel bir ay dilerim. Yeni yılda yeni bir sayıda görüşmek üzere, kalın sağlıcakla…


216
1