Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Umman’dan Notlar…

Reha Arar


Umman’dan Notlar…

Ne zamandır Umman’ı ve başkenti Muskat’ı ziyaret etmek istiyordum. Orada kurulan daha çok yabancıların yaşadığı Al Mouj mahallesinin konseptini ve de birçok insanın dilindeki TAV’ın yeni açtığı dünyada benzeri olmayan salonları da ayrıca merak ediyordum. Kaldığım süre zarfında fark ettim ki sahilleriyle, otelleriyle, son derece planlı konutları ve yaratılan alışveriş, yeme içme caddeleri ile Avrupa’nın yeni gelişen bir şehrindeymiş gibi hissediyorsunuz. 


Muskat Uluslararası Havaalanı bu ay içinde açılacak son derece modern Amerikanvari bir tarzda inşa edilmiş, lükse ve şatafata uygun bir tesis. Tüm business ve first class yolcuları ayrı bölümden check-in yapıyor. Uçağa kadar her şey ayrı düşünülmüş. TAV arabanız kapıya yanaştığı anda valizinizi üniformalı elemanları ile alıyor. Check-in ‘e götürüyor, teslim ediyor, isterseniz sizi özel hızlı geçiş kapılarından geçirip 3200 metrekarelik bir salonun resepsiyonuna elleriyle teslim ediyor.


Burası ayrı bir dünya, yalnız yeme içme dinlenme yok, çocuklar için ayrı bölüm ayrı büfe, ayrı gözetmen, gençler için ise son derece gelişmiş bir playstation odası var ayrıca içerisinde bilardo masası bulunan bir oyun bölümü, oyun masaları, çok enteresan teknolojik yönden gelişmiş bir kişiye özel sinema salonu da mevcut. Konsept yemek büfeleri, her koltuk ve sandalyesi ayrı ayrı ergonomik tasarlanmış toplam 500 kişilik oturma salonları bunun yanında ikinci bir bölümde spa, masaj odaları, rahat uzanılarak oturulacak koltuklar, kuaför, güzellik salonu, detoks büfesi, sağlıklı yiyecekler içecekler için özel bir bar, sigara odaları, ibadet ve toplantı salonları da yer alıyor. 


Bu arada bazı bölümler özel olarak daha muhafazakâr kesime mensup ailelerin birlikte rahat edebilmeleri için tasarlanmış. Executive şef Srilankalı Nuwan Herath yönetimindeki mutfak müthiş çalışıyor, 24 saat içinde büfeler en az 6 defa yenileniyor. Eğer uçağınıza vakit varsa, iki uçak arasında dinlenmek istiyorsanız size özel ses geçirmez kapılı, banyolu beş yıldız konforunda odaları açıp anahtarınızı veriyorlar, istediğiniz saatte uyanıp kahvaltınızı veya yemeğinizi yiyip uçağınıza zinde bir şekilde gidebiliyorsunuz. Kısacası burada bir insanın günlük hayatının her safhası düşünülmüş ve planlanmış. 110 kişilik bir hizmet ordusu Mehdi Ben Soussia yönetiminde 24 saat çalışıyor.

219
11