Kasım sayımız çıktı! 


Dergimizin 137. sayısı 1 Kasım'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Davetlerde en güzel akım

Sinem Yıldırım


Davetlerde en güzel akım

Geçen akşam arkadaşlarım Sarp ve Eda Evliyagil çiftinin davetine gittim. Akadlar'daki Miyabi Sushi ve Japon Restoranı'nın 5. yılı şerefine bir gece düzenlemişlerdi. Bilenler bilir son derece sıcacık bir atmosferde çok leziz sushilerin, sashimilerin ve çeşitli Japon yemekleriyle meşhur bir yerdir Miyabi. Çok güzel hazırlanılmıştı. Zira bu zamanda 5 yıl hiç bozulmadan ve daimi olarak ayakta kalabilmek pek kolay değil günümüz ekonomik krizlerinde. Leziz tadların yenip, içildiği koyu sohbetlerin yapıldığı bu yıl dönümü gecesinde ben başka bir konuya dikkat çekeceğim.
Herkese dağıtılan zarflardan benim çok hoşuma giden bir yazı çıktı. O gece için Miyabi restoran tarafından, Deniz Temiz Derneği TURMEPA'ya benim adıma bağış yapılmıştı. Bu orada bulunan konukların hepsi için tek tek yapılmış bir bağıştı. Bu bağışla sadece ben 60 litre atığın denizlerimize karışmasına engel olmuş oldum. Bu düşünüş ve eylem bana çok mutluluk verdi. Günümüzde neredeyse haftanın 4 günü bir yerlerde bir davet, bir yıl dönümü, bir açılış ya da benzer etkinlik oluyor. Davet sahipleri keşke gelen konuklarına davetlerine katıldıkları için onlar adına bir bağış yaparak teşekkür etseler. Bu şekilde İstanbulumuzun bitmek bilmeyen davetleri bu bağlamda tam tabiriyle hayırlara bir vesile olmuş olur.
İnanın ki insanın kalbine ışıklar doluyor. Oradaki varlığınızla birine ya da bir şeylere yardımınız dokunduğunu bilmek motivasyonunuzu artırıyor. Şahsen ben eve dönerken çok mutluydum o akşam. Hem harika bir gece geçirmiştim hem de 60 litre atığın denizlere karışmasına engel olmuştum hiç aklımda yokken. Çok güzel bir sürprizdi.


Bu örnek davranışın artarak büyümesini arzu ediyorum.   

220
16