Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 138. sayısı 1 Aralık'tan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

 Gerçeğe ve bütüne hizmet edenlerin yükselişinin zamanı geldi

Sinem Yıldırım


Gerçeğe ve bütüne hizmet edenlerin yükselişinin zamanı geldi

Gerçeğe ve bütüne hizmet edenlerin yükselişinin zamanı geldiMerhaba, 

Tüm dünyanın izlediği Victoria's Secret defilesinin izleyici oranı yüzde elli bir düşüş kaydetmiş. Bunun nedenleri arasında insanların artık 34 beden beden vücut yapısından sıkılmış olmaları ve defilede yürüyen kitlenin dünyanın gelir geçer insan kesitinden yani normal insanlardan çok uzak olması. Bu defile artık gerçeklikten çok uzak hatta fantastik gelebiliyor insanlara zira ne sokakta ne işte ne de herhangi bir yerde oradaki insanlar fiziğinde insanlar var. İşte bu nedenle son dönemde epey kan kaybetti namı diğer melekler geçidi.
Bu bağlamda size hemen İngiliz Konsolosluğu'nda geçen gün izlediğim Zeynep Kartal defilesinden bahsetmek istiyorum. Lakin bu tipik bir şunlar, şunlar vardı, tasarımlar şöyleydi gibi sıradan bir bahsediş olmayacak elbet. Sayın Zeynep Kartal bu defa defilesinde normal hayattan, her yaşta ve her badende, işinde başarılı pek çok sayıda az ya da çok bilinen muhteşem hanımları manken olarak yürüttü. Bu hanımlar ki en gencinden en yaşlısına, her gün işinin başında olan, yazar, akademisyen, işletmeci, dernek başkanı, medya mensubu, doktor, güzellik uzmanı, mimar, dekoratör, sporcu, oyuncu, model, senarist, tiyatrocu anne, eş ve çalışan üreten kadınlardı. Ve tabii ki hepsinin bedeni biz normal insanların beden ölçülerine sahipti ve toplumun çok büyük bir kesitini temsil edebiliyorlardı. Bu bağlamda belki de bir ilki başlatan Zeynep Kartal' ı canı gönülden tebrik ediyorum ve kendisinin  Victoria's Secret'a ve yerli yabancı diğer tüm tasarımcı ve markalara örnek olmasını istiyorum. Zira artık belli bir zümreye değil, herkese ve bütüne hitabeden, herkesi kucaklayan, herkese sunacak bir çözümü olabilen ürünler, tasarımlar, fikirler ve hizmetler geçerli yeni dünya düzeninde. Bu sadece ticari hedefler mecrasında değil, yaşamın en ufak noktasında ve her anında hissedilebilen bir değişim. Sosyal medyanın ulaşılamaz kişilere ve yerlere kişileri ulaştırabilmesinin bir neticesi artık herkes sesini duyurabiliyor, en girilmez sanılan kapılardan içeriye girebiliyor.
Bunun doğal sonucu da yılların markalarının ani düşüşlerini ya da herkesi bünyesinde kapsayan ve kucaklayıp, herkes için düşünebilen ve çalışan markaların ise  yükselişlerini doğuruyor. 


Evet artık herkes söz sahibi dünyamızda. 


Zira hepimiz biriz yaradılışta ve fizikten ziyade beyinler revaçta artık en sonunda.

224
16