Eylül sayımız çıktı! 


Dergimizin 133. sayısı 1 Eylül'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Sophie Bebek

Reha Arar


Sophie Bebek

Sevgili okuyucular,


Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Ülkemiz oldukça sıkıntılı zamanlardan geçiyor ancak eminim ki 2019 vatanımız için daha güzel bir yıl olacak.  2018’in benim adıma önemli olaylarından biri sizin de desteğinizle almış olduğum Quality Onur Ödülü olmuştu. Ben her ay bu dergide geride bıraktığım 8 yıl gibi hep dürüst yazı yazmaya çalıştım. 


Sizlere yeni yılda öncelikle sağlık, aileniz ve sevdiklerinizle başarı, huzur ve mutluluk diliyorum

Bu ayki yazımda Boğaz’ın yiyecek içecek alanında olduğu gibi gezinti, sosyalleşme, alışveriş ve kültür- sanat alanında da en önemli merkezi olan Bebek’te yeni açılan Sophie’den bahsedeceğim. Her ne kadar eskiden balık lokantalarıyla anılsa da son yıllarda gelişen gastronomi trendine bu bölge de uydu. Şimdilerde niş butikler, et lokantaları, doğal gıda ürünleri satan mağazalar, kahve dükkânları, dondurmacılar ve barlar Bebek’in vazgeçilmezleri oldu. Bütün bunlara cüssesi küçük kabiliyeti büyük bir mekân daha eklendi. Sophie son zamanlarda yeme içme sektöründe başarılı yatırımlar yapan Metin Şen ile deneyimli işletmeci Ülkü Alikoç’un bir araya gelerek bir mekân açtılar. Aslında her ne kadar burası şampanya getir zilleri ile ünlenmiş olsa da sabah kahvaltısından akşam geç saatlere kadar Serkan Tuncer koordinatörlüğünde şef Sevdiye Kurtuluş’un elleriyle hazırladığı tabakları misafirlerine keyifle sunuyor. Gerek bahçesi gerekse modern döşenmiş iç mekânıyla birdenbire Bebek’te popüler bir nokta haline geldi. 


Menüsünu incelediğinizde gözünüze ilk çarpan nokta son derece kapsamlı kahvaltı seçeneklerinin olması oldu. Bebek’te yasayanların veya sabah erken saatte kahvaltı toplantısı ya da spor sonrası atıştırmak için ideal bir menü özellikle omlet ya da karışık detox suları gibi daha sağlıklı seçenekler bol tutulmuş. Günün geri kalan saatleri için ise son derece hoş alternatifler mevcut mesela biz başlangıç olarak özel bir reçeteyle hazırladıkları Sophie Pizza’yı ve ördek roll’u denedik. Aklımız mini burger’lerde kalmadı dersem yalan olur. Bu arada Dünya’da ve yeni yeni ülkemizde de trend haline gelmeye başlayan “bowl” (bir kase içinde protein ve sağlıklı bitkisel proteinlerin bir araya gelerek çiğe yakın servis edilmeleri) akımına Sophie de ayak uydurmuş ve yine içinden sağlık akan kinoa, avokado ve maş fasulyesi ağırlıklı vegan malzemeleri bir araya toplamış. 


Ana yemek olarak her zevke uyan basit ama leziz bir bölüm yapılmış. Makarna da ızgara somon da şnitzel de bonfile de mevcut. Ben oyumu somondan yana kullandım, tavsiye ederim.


Bu arada tabi ki kapsamlı bir barı ve şarapla ya da kokteyllerle tadabileceğiniz şarküteri ve peynir tabakları olduğunu sanırım söylememe gerek yok. 

Sophie’nin yeni yılla beraber samimi atmosferinde Boğaz hattında oturan ya da yolu hep oradan geçen oturmuş bir müdavim kitlesi oluşturacağına inanıyorum.  


Sophie Mutfak Ekibi hakkında:

Dinesty Grubunun mutfak koordinatörü olan Dilaver Göktaş , gruba ait Bebek’te yeni  bir konsept Sophie in mutfağını Sevdiye Kurtuluş’a şefe emanet etmiştir.

İstanbul’da yetişmiş 28 yaşında olan Sevdiye Kurtuluş İstanbul üniversitesi mezunu ve İstanbul'un belirli seçkin mekanlarında çalışmış , kendini mutfak alanında gelistirmeye yonelik birçok eğitim almıştır.


225
11