Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Hızlı bir tempo, macera ve aşk

İLYAS HAYRİ


Hızlı bir tempo, macera ve aşk

Son yıllarda ilgiyle izlediğim tüm projelerde imzası olan bir yapımcıdan bahsetmek istiyorum size.

Farklı alanlarda başarılara imza atmış yapımcılar, tarzlarını çok bozmadan izleyiciyi ekranlara kilitlemeyi başarıyorlar. İzleyici olarak severek izlediğim dizilerin mimarlarından birisi de Ay Yapım. 

Ekranlarda hangi projelerini hayata geçirirlerse geçirsinler Hollywood'u bile geride bırakacak işlere imza attılar ve atıyorlar bence. Açıkcası yerli dizilerden çok yabancı dizileri izlemeye vakit ayıran bir adamdım. Ama bu huyumdan Ezel dizisi vazgeçirdi beni. Senaryosu, oyuncu kadrosu, ekibi, yönetmeni her şeyiyle bambaşka bir işti. Bazı insanlar ilk bölümde aldılar o ışığı, bazıları ise ilerleyen bölümlerde. Ama herkes Ramiz Dayı olmuştu eninde sonunda. Türk dizilerinin kalıplarının dışına çıkmış ve buna rağmen büyük bir başarıya imza atmıştı. Öncesinde firmanın izleyicilere sunduğu Yaprak Dökümü, Menekşe ile Halil, Samanyolu gibi reytingleri altüst eden projeleri olsa da benim dikkatimi Ezel ile çekmişlerdi.

Ardından Halid Ziya Uşaklıgil'in eserinden uyarlanan ve o döneme damgasını vuran 'Aşk-ı Memnu' dizisi geldi. Açıkcası bana hitap etmediği için çok fazla izlemedim ama çevremde sürekli Behlül ve Bihter sohbetleri dönüyordu. Sonra Ece Yörenç - Melek Gençoğlu'nun kaleme aldığı 'Fatmagül'ün Suçu Ne?'. Bir sosyal sorumluluk projesi gibi çıkmıştı sanki karşımıza ve hepimiz akıbetini merak ediyorduk Fatmagül'ün. 

Sonra Ezel'den sonra beni en çok etkileyen ve tam tadında biten 'Son' dizisi geldi. Belki büyük ses getirmedi ülkemizde ama Hollywood'un bile dikkatini çekti. Yönetmen koltuğunda yine Uluç Bayraktar yer almış ve bana göre harikalar yaratılmıştı. Birbirinden önemli oyuncuların katılımı da cabası tabi. 

Sonra 80 bölüm izleyiciyi ekrana kilitleyen 'Kuzey Güney' çıktı karşımıza. Kıvanç Tatlıtuğ resmen Ay Yapım'ın dizileriyle pişti ve oyunculuğunu üst noktalara taşıdı bu diziyle. Ve ardından muhteşem bir ikili Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum soluksuz bir senaryo olan '20 Dakika' ile kesti solukları. 

Ve geçtiğimiz sezon hayatımıza giren tatlı sert kabadayı 'Karadayı'. Birbirinden değerli oyuncular ve iyi bir senaryoyla ATV ekranlarına renk kattı. 

Ve bu sezon Medcezir ile Cuma günlerini sarsan Ay Yapım, Kurt Seyit ve Şura ile de Salı günlerini salladı. Görselliğin tavan yaptığı Kurt Seyit ve Şura, ve yabancı bir diziden esinlenilen Medcezir yine hakettiği ilgiyi gördü insanlardan.

Benim yeni favorim ise bir an olsun temponun, heyecanın düşmediği Kara Para Aşk. Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek muhteşem bir ikili olmuşlar, ikisi de bakışlarıyla alıp götürüyor izleyenleri. Usta oyuncu Erkan Can ise şaşırtıcı bir rolle artık jübile rollerin adamıyım der gibi psikopat bir kötüyü oynuyor. 

Yine olağanüstü bir proje ve yine Kerem Çatay'lı Ay Yapım. 

İçimizdeki Hollywood aşkını söndürdükleri için Ay Yapım ailesine teşekkürlerimi sunuyorum bir izleyici olarak. 

Ve heyecanla, tempoyla ve aşkla bekliyorum yeni projeleri... 
34
9